piątek, 2 maja 2014

Zapraszam do wspólnego dziergania- edycja druga.

Mam zaszczyt brać udział w Drugiej edycji Wspólnego Dziergania organizowanym przez Elę Karto_Flana z bloga Moje Szydełkowe Przygody.

Mam ogromną przyjemność zaproponować temat Naszego Wspólnego Dziergania. Będzie to Paczworkowa Torebka. 
Poniżej opis:

Prosta i zarazem fantazyjna forma będzie stanowiła ciekawy dodatek dla każdej z nas ;-)) Inspiracja pochodzi z książki "Modne Projekty na Szydełku" autorstwa Mary Jane Hall. Zaproponowana przez autorkę torebka ma wymiary (bez rączki) 28x28 cm. Materiały to pięć motków po 85g w różnych kolorach. Szydełko nr.5,5 ,1 ozdobny guzik, 0,5 mb tkaniny na podszewkę (opcjonalnie) , igła do wełny by zszyć kwadraty i igła by przyszyć guzik. Włóczka użyta do oryginału to Lion Brand Jiffy. (100% akrylu, dlugość w motku 85 g= 123 m. Nr 5- 6)
Wykonanie :
6 kwadratów w kolorach A, B, C i KP (Kolor Przewodni) oraz 8 kwadratów w kolorze D - razem 32 kwadraty.
16 kwadratów na przód torebki oraz 16 kwadratów na tył torebki.

rz.1.- wykonać 11 o.łańcuszka, następnie wkuwając się w drugie oczko wykonać 10 półsłupków
rz.2-9 - po zakończeniu każdego rzędu zrobić oczko zwrotne i wkuwając się pod tylną nitkę oczka wykonać 10 półsłupków (tworząc półsłupki reliefowe) Zakończ po wykonaniu 9-go rzędu.
Sprawdź czy wyszedł Kwadrat - opcjonalnie wykonaj rząd dziesiąty by uzyskać idealny kwadrat.

Zszywanie:
Ułóż kwadraty na płaskiej powierzchni. Kolejność kolorów jest dowolna. Upewnij się, że żeberka są ułożone na przemian w różnych kierunkach. Zszyj kwadraty układając je prawą stroną do siebie. 16 kwadratów stworzy przód, 16 kolejnych tył torebki. Przód i tył złóż prawą stroną do środka , zszyj boki i dół. Do przodu przyszyj guzik.

Wykończenie:Obrób brzeg torebki półsłupkami, Kolorem Przewodnim. Pamiętając o Pętelce z 38 o. łańcuszka na zapięcie do guzika.

Rączka:
Od splotu z prawej strony jednego z boków przymocuj nitkę w Kolorze Przewodnim. Zrób ścisło 100 oczek łańcuszka i umocuj koniec na drugim brzegu / boku torebki. Przerób oczkami półsłupkami cztery rzędy. Jeśli chcesz wzmocnić rączkę torebki dołóż do włóczki cienką przeźroczystą żyłkę lub mocną nitkę. Zapobiegnie to naciąganiu się rączki.

Opcjonalnie wszyj podszewkę.

Wykonaj dwa frędzle w kolorze przewodnim o dł.15 cm i przymocuj do dolnych boków torebki.

Karto_Flana proponuje by wykonać torebkę w barwach narodowych lub ulubionej drużyny piłkarskiej z okazji zbliżającego się Mundialu. --- Możemy również (jak w moim przypadku) wykorzystać odpowiadające nam resztki włóczek z naszych przepastnych zapasów, jakie większość z Nas posiada. Termin zakończenia  dziergania zbiegnie się z rozpoczęciem brazylijskiego mundialu. Dziergamy w terminie: od 7 maja do 12 czerwca. 
Zachęcam do przeczytania więcej szczegółów u Eli -->  TUTAJ

Przez najbliższy tydzień czekamy u mnie jak i u ELI na Wasze zapisy.

Torebka myślę prosta i przyjemna w wykonaniu. Sprawdzi się świetnie na letnie wycieczki oraz spacery. Dni coraz dłuższe i cieplejsze, więc to wyśmienita okazja do dziergania na świeżym powietrzu. Model składający się z pojedynczych kwadratów jest idealny na takie wypadowe dzierganie relaksacyjne.


Wszystkich zachęcam do zapisania się, wklejenia banerka na swoim blogu jak i ewentualnym wspomnieniu w poście o Wspólnej akcji by było nas więcej. W trakcie dziergania będzie nam miło jeśli będziecie się chwaliły postępami prac, na koniec na Naszych blogach (podobnie jak w poprzedniej edycji) pojawi się Galeria Wspólnie Dzierganych torebek.
W razie jakich kolwiek pytań, śmiało wraz z Elą odpowiemy.

;-))

5 komentarzy:

rshontell pisze...

Jestem pełna podziwu ile pracy się wkłada i serca w taką czasochłonne dzieło
Pozdrawiam

klamaja pisze...

Będę z niecierpliwością czekała na efekty :D

moja-enklawa pisze...

Wspaniały projekt, ale u mnie na razie młyn, wiec pozostaje mi kibicowanie! Pozdrawiam serdecznie.

szydełkowa mama pisze...

Mam tą książkę i wzór na torbę, ale niestety nie dam rady się przyłączyć do wspólnego dziergania. Będę Wam kibicować, bo Wiem, że wyjdą piękne :)

Ina Kaźmierska pisze...

Dopiero przyjechałam z majówki i muszę się rozejrzeć czy dam radę się przyłączyć. Torba bardzo mi się podoba.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tu znajdziesz moje prace

Nitkowy Świat na Da Wandzie !

Leśna Broszka na DaWandzie
Mini_logo

Odkryj na DaWandzie

Od: NitkowySwiat

Leśna Broszka

DaWanda Shop-Widget