niedziela, 6 marca 2016

Drzwi otwarte na WTZ Gniezno.

Wczoraj w cudownym towarzystwie wybrałam się po raz drugi na Drzwi Otwarte Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gnieźnie. 
Na co dzień placówka zajmuje się warsztatami terapii zajęciowej stwarzając możliwość osobą niepełnosprawnym z upośledzeniem uniemożliwiającym aktualnie podjęcie pracy udział w rehabilitacji społecznej i zawodowej przez różnego typu warsztaty i zajęcia terapeutyczne. Celem działania placówki jest rehabilitacja zmierzająca do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności do samodzielnego i aktywnego życia. Palcówka ma wiele ciekawych pracowni gdzie podopieczni mogą rozwijać się. 
Dwa razy w roku (Przed Gwiazdką oraz przed Wielkanocą) WTZ Gniezno organizują Drzwi Otwarte gdzie za symboliczna opłatą można skorzystać z pracowni pod opieką Pracowników jak i podopiecznych WTZ. Kawa, herbata, ciastka i babeczki pieczone przez Podopiecznych. Co najważniejsze? Świetna, przyjazna i bardzo sympatyczna atmosfera. W Grudniu też tam byłam, ale nie udało mi się napisać tutaj o tym. Tym razem nie mogłam sobie odpuścić pokazania wam cóż tam poczyniłam ;-))

Moje prace nie są wielkanocne, raczej wiosenne. Wczorajsze słońce tak mnie chyba natchnęło...

Wianek z sianka, w całości wykonany przeze mnie. Począwszy od formowania wianka z sianka po cała kompozycję. W pracowni na jakiej odbywało się siankowe wiankowanie unosił się wręcz wiosenny zapach siana, a każdy kto do nas zaglądał nie mógł uwierzyć intensywności zapachowej.
Po powrocie do domu okazało się że sianko ma wszędzie. dosłownie wszędzie!
Proszę o wybaczenie jakości zdjęć, niestety kolorystyka niebiesko fioletowa jest bardzo trudna do uchwycenia i jedynie telefon w miarę oddawał barwy kwiatów jakich użyłam, a telefon mój ma dużo gorszą jakość niż aparat.
Oczywiście nie mogłyśmy pominąć pracowni witrażowej. Szkło w kolorystyce mocno niebieskiej, wręcz chabrowej z delikatnym efektem benzynki. Do mnie należał: wybór kolorystyczny szkła, szlifowanie i wstępna obróbka szkła, "oblepianie" brzegów specjalną taśmą. Niestety resztą witrażowania, czyli łączeniem elementów zajmowała się Pani prowadząca.

Mojej Towarzyszce dziękuje za cudownie spędzony czas!


9 komentarzy:

moja-enklawa pisze...

Piękny ten wianuszek z siana. Girlanda z drobnych, fioletowych kwiatków wygląda przeuroczo. Pozdrawiam serdecznie

Sarmatix pisze...

Piękne prace. Moją szczagólną uwagę też zwrócil wianuszek z siana. Połączenie Niebiesko-fioletowych kwiatków ze słomkowym sianem jest świetne! Niemal czuję ten zapach :-) Pozdrawiam Cię serdecznie.

Kasia J. pisze...

Wspaniałe prace :-) Cudowny wianek i piękny witrażyk :-)
Pozdrawiam serdecznie.

Donia pisze...

Prześliczne prace!!! Wspaniale się prezentują!!! Serdecznie pozdrawiam:))

CaNiSa pisze...

WOW!! Motyl jest PIĘKNY!!! Wianek od dawna mi się marzy, ale wciąż jakoś nie powstał... Super, że miałaś okazję tak miło spędzić czas. Mam wrażenie, że mi też by się kilka takich chwil przydało ;)

Anonimowy pisze...

Witam serdecznie,
Nazywam się Klaudia. Serdecznie zapraszam Cię do dołączenia do nowego serwisu Platforma Kreatywna http://platformakreatywna.com/, gdzie zrzeszamy wszystkie kreatywne strony. Swoim klubowiczom oferujemy zniżki na produkty, informacje o wydarzeniach, spotkania oraz darmowe pliki do pobrania. Serdecznie zapraszam.

Karolina pisze...

Przepiękne prace. Aż u siebie czuję ten charakterystyczny zapach sianka. :) Oj, to prawda z uchwyceniem barw niebieskiej i fioletowej. Generalnie technologia nie jest zbyt doskonała ale ponoć pracują nad aparatem nowej generacji, który będzie świat rejestrował dokładnie tak jak ludzkie oko. Motylek również uroczy, nie jest chyba za duży. A gdyby tak zrobić z niego broszkę... ? :) Pozdrawiam!

Nitkowy Świat pisze...

Karolina motylek jest szklany, zbyt ciężki na broszkę, niestety ;-))

Alina pisze...

Witaj Karolinko!
Dawno mnie tu nie bylo, a tu widze takie sliczne prace! Wianek jest bardzo elegancki i pieknie zrobiony. Brawo !
Sle pozdrowienia !

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tu znajdziesz moje prace

Nitkowy Świat na Da Wandzie !

Leśna Broszka na DaWandzie
Mini_logo

Odkryj na DaWandzie

Od: NitkowySwiat

Leśna Broszka

DaWanda Shop-Widget