niedziela, 7 czerwca 2015

Zniszcz Ten Dziennik i mój pierwszy Art Journal.

Co mnie w ostatnim czasie zajmuje co mnie pochłania...
Pogoda pięknie sprzyjała... Spędzałam czas na rowerze, ogrodzie, na spacerach... Chłonęłam co wokół mnie najpiękniejsze... I chłonę co dnia! Choć czasem (wbrew pozorom) nie jest to takie łatwe.

Twórczo pochłania mnie mój Zniszcz Ten Dziennik oraz mój pierwszy Art Journal.Chyba niewiele odwiedzających mnie tu osób zajmuje się Journalingiem, więc pozwolę sobie wyjaśnić (zainteresowanym) czym jest temat tak mnie absorbujący w ostatnim czasie.

Art Journal to forma zeszytu, notatnika, najczęściej własnoręcznie robionego. Również wykorzystuje się do tego celu zwykłe zeszyty. Może być to dziennik, obrazujący nasze życie, ważne wydarzenia, art journal może być swoistym wspomnieniem z wakacji, pełnym wspomnień, zdjęć i pamiątek z nimi związanymi. Bywa on również "miejscem" gdzie dajemy upust swoim emocją, uczuciom i artystycznym spojrzeniem na świat i to co nas otacza. Twórcze eksperymenty z formą, teksturą i fakturą na mniejszej przestrzeni (mniejszej od obrazu-płótna) Art Journal ma taką formę i takie znaczenie jakie chce autor.

Mój pierwszy Art Journal wykonałam sama, począwszy od okładki, skończywszy na każdej stronie i szyciu całości w notatnik. Ma niewiele stron i niewielki format ok: 15x10 cm. Okładkę widać powyżej. W tym konkretnym journalu wyrażam swoje emocje. Czego można się domyśleć po jego tytule ;-))


Mocno w nim "bawię" się strukturą i fakturą.

Z tego co się zdążyłam zorientować, prowadzę go dość inaczej - nie zamieszczam w nim słów! Te które widzicie na mojej pierwszej EMOCJI to tylko zlepek literek, które nie tworzą znaczących słów. Żadna z przedstawionych prze zemnie emocji nie ma jednoznacznej nazwy - pozwala to na indywidualną interpretację moich uczuć zarówno mi jak i osobie postronnej.

Do pierwszego wpisu użyłam rozwarstwionego papierka od ptasiego mleczka-dartego-te tekturki które przedzielają warstwy czekoladek w pudełkach, kleju, farb w różnym stopniu rozcieńczenia, flamastrów oraz białego gruntu gesso i szpachli tynkarskiej (większej dwukrotnie od mojego journala hihii) Efekt kółek otrzymałam po odciskaniu nakrętki od dużej tubki z farbą zanurzoną w farbie metalicznej-złotej.~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kolejna frapującą mnie rzeczą jest mój Zniszcz Ten Dziennik.
Rośnie on mi dość szybko i zmienia się co rusz ;-))

Dziś zaprezentuję:

*Odciśnij liście i inne znaleziska.~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Również nitki coraz częściej wpadają mi w dłonie. Choć nie tak często jak bym chciała. Gdzieś moja artystyczna dusza ma bardziej plastyczne potrzeby.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Sentencja na dziś:
 (z FB z dnia 04,06,2015 mocno gdzieś mi utkwiła i również tutaj ją chcę Wam przekazać)

Jeśli doprowadzisz do porządku własne wnętrze, to co na zewnątrz samo ułoży się we właściwy sposób.
E. Tolle


Widzieliście kiedyś tak olbrzymie aksamitki? Jak je zobaczyłam, nie mogłam się oprzeć pokusie i zakupiłam dwie sadzonki.

Posyłam pozdrowienia i wiele pozytywnego spojrzenia na świat. 
;-))

4 komentarze:

Anita M pisze...

Podziwiam tak szerokie spojrzenie na twórczość:) trzeba mieć bardzo dużą wenę i otwarty umysł żeby tworzyć takie oryginalne zeszyty:) a aksamitki rzeczywiście ogromniaste. Jeszcze takich nie widziałam.

Anna S pisze...

Jaka z Ciebie artystyczna dusza...może zacznij malować, skoro tak do sztuki Cię ciągnie ;) dzienniki super :)
Co do aksamitek to ich nie lubię...znaczy się ich zapachu, bo wygladam są całkiem ładne :)

Anonimowy pisze...

Pierwszy raz słyszę o czymś takim jak Art Jounal, ale to naprawdę fajny pomysł. Za to Zniszcz Ten Dziennik jest mi dobrze znany i też rośnie w zaskakująco szybkim czasie :)

moja-enklawa pisze...

Podziwiam Twoje dzienniki! Wypowiadać się bez słów- to dopiero wyzwanie! Aksamitki rzeczywiście mają ogromne kwiaty, wcale nie dziwię się, że je kupiłaś- zrobiłabym to samo na widok takich gigantów. A sentencje warto wziąć sobie do serca. Pozdrawiam serdecznie

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tu znajdziesz moje prace

Nitkowy Świat na Da Wandzie !

Leśna Broszka na DaWandzie
Mini_logo

Odkryj na DaWandzie

Od: NitkowySwiat

Leśna Broszka

DaWanda Shop-Widget